2013’ün En İyi 3 Albümü

Arctic-monkeys

Aylardan Ekim,hatta Kasım,2013’ün sonlarına doğru yaklaşırken bu yıl çıkmış albümlerden en iyi 3 tanesini sizlerle paylaşmaktan haz duyacağım.

Malum,Kasım ve Aralık var henüz fakat seçtiğim albümlerden daha iyisinin çıkma ihtimali çok düşük o yüzden ben kararımı verdim.

(Arkaplanda çalan parça: Arctic Monkeys – “Do I Wanna Know?”)

Yarışmalarda olduğu gibi bende sondan başlayacağım:

Gelsin Bakalım:

3. Dream Theater – “Dream Theater”

dream theater-dream theater
Dream Theater – Dream Theater

Blogu gezerken farkedebileceğiniz üzere bu albüm üzerine küçük bir inceleme yazısı yazmıştım.(Bir Albüm İncelemesi: Dream Theater)

Dream Theater fanlarının büyük beklentilerinin olduğu bu albüm,bazılarını memnun ederken bazılarını önceki albümlerde ki gibi tatmin etmedi,şahsi fikrimi göre gayet iyi bir albüm bu yıl ilk üçte olmayı hak ediyor.

2. Daft Punk – “Random Access Memories”

Random Access Memories
Daft Punk – Random Access Memories

Belki de bazı okurlar bu albümü neden birinci seçmediğimi merak edecekler,hatta kızacaklar.Şu bir gerçek ki tüm albümü dinleyip beğendim,fakat “Get Lucky” adlı çıkış parçası “overrated” statüsüne sokacak kadar çok çalındı.Diğer parçaları da hoş fakat “Get Lucky” kadar başarılı olamadılar,malumunuz “Daft Punk” yıllardır sessizliğini koruyordu,”Random Access Memories”den önceki albümleri 2005 yılında çıkmıştı,fakat efsane geri döndü.Bu dönüş albümü yılın en iyi ikinci albümü olmayı hak ediyor.

1. Arctic Monkeys – “AM”

arcticmonkeys-am
Arctic Monkeys – AM

Şu an bu albümden bir parça dinliyorsunuz desem?”Do I Wanna Know” isimli çıkış parçasıyla bu yılın en iyi rock parçalarından biri,hatta tek başına ilk 3’e girebilecek kadar iyi.Neden birinci olduğu konusuna gelirsek,çıkış parçasından tutun ve kalan tüm parçalara kadar muazzam,sıkmayan,ezberleten,eşlik ettiren “indie” tarihine altın harflerle yazılması gereken bir albüm.Özetle diyebileceğim o dur ki,2013’ün en iyi albümü budur.Muhtemelen daha iyisi de gelmeyecek.

Sağlıkla Kalın.

Bir cevap yazın