Bir Övgü: Breaking Bad

Breaking-Bad

Breaking Bad,yo! Uzun zamandır dizilere karşı tabularımı yıkan Fringe’den sonra gözlerimi ekrana kilitleyen ard arda bölümlerini izleten dizi oldu,ülkemizde de pek çok izleyeni bulunan bu diziyi bi övmek gerek.

Şahsen bu yazıyı yazdığım tarihten yaklaşık 2 hafta önce başladım Breaking Bad’e,aslında bir iki bölümünü indirmiştim denemek için fakat o denemeyi yapmam aylarımı aldı.Dizi izleme yöntemim,malum ortamlardan bölümleri indirip daha sonra HDD veya HDMI kablo vasıtasıyla televizyondan izlemek,Fringe için 360p’e felan katlanıyordum fakat bunda 720p yehu diyerek televizyonda çok daha keyif alınabilecek bir ortam oluşturdum.

Şimdi biraz hikayeden bahsedecek olursam izlemeyenler için,spoiler felan içermez desemde siz yine de dikkatli olun:

// Hikaye burada başlıyor.

Adamımız Walter White,ödüllü bir kimyacı fakat hayat onu kimya öğretmeni yapmıştır.Bir karısı ve hasta bir oğlu vardır.Karısının adı Skyler,oğlunun adı Walter Jr.’dır.Günlerden bir gün Walter hastahaneye gider ve akciğer kanseri olduğunu öğrenir,kısa bir ömrü kaldığını öğrenip hamile karısının ve oğlunun geleceğini kurtarmaya çalışacaktır.

// Hikaye burada bitiyor.

BreakingBad-S1E1
Dizinin ilk bölümünün son sahnesi.

Jesse Pinkman hakkında bir bilgi vermedim spoiler vermemek için fakat adamımız 50 yaşından sonra uyuşturucu işine giriyor ve olaylar gelişiyor.

Maalesef söylemem gerekir ki,final bölümü geldi çattı.Dizi bitiyor ve bu övgüyü sonlara doğru vermek zorunda kaldım,dahası kendime kızıyor böyle bir harikuleyt diziyi nasıl yeni keşfettiğime yanıyorum,geç olsun güç olmasın tabi.

Dizi hakkında izlemeniz için küçük bir sahne veriyorum:

Sağlıkla kalın.

Yazıda kullanmak istediğiniz materyalleri kullanmadan önce,Telif Zımbırtısı sayfasını okumanızı salık veririm.

Bir cevap yazın