Medium Okumaları #9

Seriye devam ederken bundan önceki 8 yazıya ulaşmak için sizi şöyle alalım.

Medium Okumaları – #9:

Tarihten 6 tavsiye: Merak, aksilik, tutku, reddedilme, ve pürüzlü mükemmellik üzerine — Mehmet Doğan

“26 yaşında, mesleğinin doruğundayken, işitme yeteneğini kaybetti. Sağır olmak herkes için zor bir durumdur fakat, bu kişi için hayat yıkıcı bir anlam ifade etmekteydi. O, hayatını müzik yazıp, piyano çalarak kazanıyordu. Onu şöhrete ulaştıran da buydu zaten… müzisyen kimliği.”

Not İsteme Meselesi — Halil Kökcü

“Mayıs-haziran ayları yükseköğretim kurumları için final sınavlarının yapıldığı zamanlardır. Bütün bir dönemin veya senenin semereleri bu aylarda toplanır. Yapılan sınavların stresi, sonuçlar açıklanıncaya kadar sürer. Bu stresin iki tarafı vardır. İlki o ders ile ilgili yeterliliği ölçülen öğrencidir. Onun dersi geçip geçemeyeceği konusundaki gerilimi (kendimden de bildiğim) oldukça rahatsız edicidir. Diğer taraf ise sınavın hazırlanması, okunması ile sorumlu olan akademisyenlerdir.”

Turkcell verilerimi zaten kullanıyordu, şimdi de en çirkin şekilde satıyor! Nasıl mı? — Fatih Güner

“Turkcell ile ilişkim hep bir aşk-nefret ilişkisiydi. Defalarca bloglarda, medyalarda, sosyal medyalarda Turkcell ile ilgili negatif/pozitif dem vurmuşumdur. Ancak bu defa gerçekten de çok ileri gittiler.”

Nasıl Mobil Uygulama Geliştiririm? — Ulaş Can Cengiz

“Nasıl Başlarım? Nasıl Adapte Olurum? Nereden Öğrenirim?”

WWDC 2016’da Ne OLMADI? — Ulaş Can Cengiz

“Anlamıyorum. Apple’ın yeni yeni kod yazmayı öğrenen pırıl pırıl çocuklara yaptığı bu eziyeti nasıl bu kadar allayıp pullayıp satmaya çalışabildiğini anlamıyorum.”

Bir cevap yazın