Türkiye’nin Çok İlginç Bir Ülke Olduğu Gerçeği

orman
— “Ormanda yürüyüşe başlamadan bir yakınınıza haber veriniz.”

Türkiye,üç tarafı denizle çevrili fakat yüzme bilen insan sayısının bilmeyenlerden az olduğu bir ülke,dahasını merak ediyorsanız devam edelim.

Not: Bu yazı ilginçlik ve dumurluk içerir.

motorcocuk

Güzel memleket Türkiye fakat,insanlarımız havasından mıdır suyundan mıdır bilinmez pek bir ilginç,pek bir yaratıcı.Buralarda her soruna bir çözüm bulunur.Evet,evet arka bagajda iki tane küçük çocuk var.


koprunun arasına düşen otobüs

İki köprü sıkışan otobüs,bu kazalar yeni değil işin ilginci ve tekte değil.

Daha onlarca bu tip kaza haberine rastlarsanız (muhtemelen rastlamışsınızdır) şaşırmayın.

erdogankokpitte

Yalnız sizin,benim gibi vatandaşlar değil bu ülkenin başbakanıda ilginç,ülkecek tez konusu olabiliriz.

sumocu vs güreşçi

Disiplinler arası spor bile yapılır bu ülkede,değil sumocuyla güreşçiyi aynı meydana çıkarmak,astronota futbol bile oynatırız.


Dahası mı,buyrun okuyun:

Yer: Diyarbakır
Olay: Lunaparkta gece bekçisi iki kafadar (zincirlerin ucuna bağlanmış salıncaklardan olusan) uçan sandalyelere biner ve mekanizmayı çalıştırırlar.Ancak sandelyelerin merkezkaç kuvveti ile dönerek açılmasindan dolayı durdurmak için şaltere ulasamazlar ve sabaha kadar kimseye seslerini duyuramazlar.Bu bekçilerden biri hayatını kaybetmiş, digeri ise gördügü uzun tedavilere ragmen eski saglığına kavuşamamıştır.

Yer: İzmir
Olay: İzmir’in Sarnıç Fatih Mahallesi 142. sokakta bulunan bir mobilya imalathanesinde çalışan Ufuk Kilerci (31), iş arkadaşı R.Ö.’nün (41) makatına kompresörle hava vermiş ve R.Ö. hastaneye kaldırılarak ameliyat edilmişti.

Yer: Ankara
Olay: Başbakan Erdoğan’ın 25 Ekim’de Ankara’da açtığı AVM’yi gezmesi sırasında dünyaca ünlü iç çamaşırı markası Victoria’s Secret mağazasının kepenkleri indirtildi. Korumalar, “Bizimle ilgisi yok” dedi. AVM Müdürü, “Mağaza hazır olmadığı için talimatı ben verdim” dedi. Ancak Başbakan gittikten sonra kepenklerin açılması dikkat çekti.

Apo’ya benzeyen tuzluklar olay yaratmıştı:
apoyabenzeyentuzluklar

Yer: İstanbul
Olay: Esenler ilçesinde bir kişi, doğalgaz faturasının fazla geldiği için tartıştığı ev arkadaşını bıçaklayarak öldürdü.

Siirt Valisi’nin Obama’ya Attığı Tweet:
ahmetaydin-obamatweet

Yer: İstanbul
Olay: İstanbul’un Ataşehir ilçesinde yaşanan yıkım gerginliği sırasında arada kalan çocuklar zor anlar yaşadı. Evlerinin yıkılmasını önlemek isteyen bazı kişiler, çocukları zabıtaya doğru fırlattı.

Yer: Ankara
Olay: Fenerbahçe’ye gelip gelmeyeceği adeta yılan hikayesine dönen Oscar Cardozo transferi netlik kazanmayınca taraftar çıldırdı. Ankara’da bir gencin babasını kendisiyle “Oscar Cardozo gelmeyecek” diye şaka yapması üzerine bıçakladığı iddia ediliyor. Babasını bıçaklayan 18 yaşındaki genç aşırı fanatikliğin doruklarına çıktığını belirtti.

Yer: Bursa
Olay: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde üretilen Türkiye’nin ilk yerli tramvayı ‘İpekböceği’nin test sürüşü raylar üzerine park eden araç engeline takıldı. Test sürüşleri gerçekleştirilen İpekböceği’nde şehir turu atan Bakan Çelik, bir süre sonra raylı sistem üzerine park eden bir araç nedeniyle yaklaşık bir saat yolun açılmasını bekledi. Bakan Çelik’in İpekböceği’ni deneme sürüşü yarım kaldı.

kafakafesi

Yer: Kütahya
Olay: 42 yaşındaki İbrahim Yücel, sigara içmekten vazgeçemeyince, başına özel olarak bakırdan yaptırdığı tel kafesi geçiriyor.Bir kamu kuruluşunda tekniker olarak çalışan evli ve 3 çocuk babası İbrahim Yücel, 26 yıllık tiryaki olduğunu ve günde 2 paket sigara içtiğini söyledi. Yücel, motosiklet kaskından esinlenerek bakır telden bir kafes yapıp bunu başına taktığını belirtti.

Üzerinde 2 kilidi bulunan kafes sayesinde 2 günden bu yana sigara içmediğini belirten İbrahim Yücel, evden çıkarken kafes kilitlerinden birini eşine diğerini de kızına verdiğini anlattı.

Yer: Bursa
Olay: Otomobilde misket havası oynayan adam araçtan düştü, metrelerce sürüklenip yaşamını yitirdi.İbrahim Kanak, iddiaya göre araç içerisinde çalan misket havasına eşlik etmek istedi. Kanak, arkadaşlarının ifadesine göre bir süre sonra sürgülü kapısı açık araçtan yere düştü. Yaklaşık 30 metre sürüklenen Kanak, olay yerinde yaşamını yitirdi. Polisaraç sürücüsü Serdar S. ve 3 kadını ifadelerini almak üzere polis merkezine götürdü. Bu kişiler ilk ifadelerinde Mudanya’dan alkol aldıktan sonra dönüş yolunda İbrahim Kanak’ın “Ben bittim, ben öldüm” dediğini, ardından araçta çalan misket havasına eşlik etmek isterken bir anda yere düştüğünü gördüklerini söyledi.

Yer: Adana
Olay: Edinilen bilgiye göre, olay merkez Seyhan ilçesi, Yenibey Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, gece Yenibey Mahallesi 16127 sokakta Ali Adalıtaş (48) ile arkadaşı olan Yunus Emre G. (30) karşılaştı. Yunus Emre G., Adalıtaş’a selam verdi. Ancak Adalıtaş selamı almadı. Bunun üzerine sinirlenen Yunus Emre G. “Selamımı neden almıyorsun, sen benim arkadaşım değil misin?” diyerek Adalıtaş’ı bacağının iki yerinden bıçaklayarak kaçtı.

Yer: Edirne
Olay: Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, kanser tedavisi gören ve kendisinden ilaçlarının temini için yardım isteyen üniversite öğrencisi genç kızın cebine para koyup, ilaçları kendisinin almasını istedi ve ’düşürme’ diye uyardı. Kendisine dilenci muamelesi yapıldığını söyleyerek alınan üniversiteli kız Selimiye Camii’nde namaz kılıp çıkan Bakan Bayraktar’a giderek, “Ben dilenci değilim, tedavim için yardım istedim” dedi ve cebine konulan parayı Bayraktar’ın eline tutuşturup ağlayarak uzaklaştı.

Yer: Uşak
Olay: Kırmızı ışıkları birdirbir oynarak geçme,ilgili video:

Hakkari’de leğenle kayak yapan 5 kişi yaralandı:
leğenle kayak

Yer: Kayseri
Olay: Kayseri’de, bit olduğunu zanneden anne iki çocuğunun kafasına sinek ilacı sıktı. Sinek ilacından zehirlenen iki çocuk hastaneye kaldırıldı.Edinilen bilgiye göre, Melikgazi ilçesine bağlı Sarımsaklı köyünde meydana gelen olayda A.B. ve S.A.’nın kafalarını kaşıdıkları ve A.A.’nın çocukların kafasında bit olabileceğini düşünerek, çocukların kafasına sinek ilacı sıktığı öğrenildi.

Yer: Manisa
Olay: Manisa’nın Soma İlçesi’nde yayınlanan yerel bir gazetedeki, “Terlemeyen adama ne denir?” şeklindeki bilmecenin cevabının “noter” olarak verilmesine bir noterden tekzip geldi.

Noter Abdülkadir Erdağ’ın tekzip metninde dile getirilen iddiaları kanıtlaması istendi. Soma’da günlük yayımlanan Soma Kurtuluş Gazetesi’nde ‘Bil Bakalım’ başlıklı köşede “Terlemeyen adama ne denir?” diye soruldu. Bilmecenin yanıtı da ‘noter’ olarak verildi. Soruya verilen yanıta alınan Soma Noteri Abdülkadir Erdağ, gazeteye tekzip yazısı gönderdi. Noter Erdağ, gazetede yayımlanan yazısında şöyle dedi: “Noterlik bir kamu görevidir. Eğer gerçek gazetecilik yapıyorsanız, ilçede özel sektörde bunca kayıt dışılığı, resmi dairelerdeki bir çok yolsuzluğu, gündüz ziyaretleri, gece ziyafetleri görmezden gelen gazetenizin mesleğime ve şahsıma karşı basın yoluyla haksız bir saldırı olarak kabul ediyorum.”

Soma Noteri Abdülkadir Erdağ’ın gazeteye gönderdiği tekzip yazısı tepki görürken, ortalığı karıştırdı. Tekzip yazısına yer veren gazete, ertesi günkü sayısında Noter Abdülkadir Erdağ’ı iddialarını kanıtlamaya çağırdı. Soma Kaymakamı Mehmet Öklü de Noter Erdağ’a yazı göndererek iddiaları hakkında ‘kurum ve şahıs isimleri belirtmek kaydıyla’ bilgi ve belge istedi.

Soma Cumhuriyet Savcılığı’nın da Noter Abdülkadir Erdağ’ın tekzip yazısında yer alan iddialarla ilgili olarak bilgi ve belge isteyeceği belirtildi. Soma Kurtuluş Gazetesi’ndeki soru, soruya verilen yanıt ve Noter Erdağ’ın tekzip metnindeki iddialar, ilçede günün konusu haline geldi.

Yer: Zonguldak
Olay: Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde 32 yaşındaki Yaşar Özenç, kontak anahtarı ile çalışmayan minibüsünü, taşıdığı işçilerin itmesiyle çalıştırdı. Ancak hızlanarak kontrolden çıkan minibüs sürücüyle birlikte denize uçtu. Yaklaşık 20 dakika sonra denizden çıkarılıp sağlık ekibinin müdahalesi ile yaşama döndürülen sürücü hastanede tedaviye alındı.

Yazıda kullanmak istediğiniz materyalleri kullanmadan önce,Telif Zımbırtısı sayfasını okumanızı salık veririm.

Bir cevap yazın