Yeni Yıla Kanat Çırparken

zaman geçiyor

Zaman geçiyor dostlar,2013’ü de bitirmemize pek birşey kalmadı sadece 4 aycık.2014’de ne mi olacak ben de bilmiyorum.
[mbYTPlayer url=”http://www.youtube.com/watch?v=zhAmug6Ts6o” opacity=”.5″ quality=”medium” ratio=”auto” isinline=”false” autoplay=”false” showcontrols=”true” printurl=”false” mute=”false” loop=”false” addraster=”false”]
Aslında bu yazıyı neden yazdığımı bilmediğim halde,2013’de neler olduğuna bakarak zaman kaybetmenin bir anlamı yok diyorum ben,geçmiş geçmişte kaldı.2014 çok daha güzel olacak!

Üniversitenin kapısını kırarkene:

Malum,2013’de ki bol sınavlı stresli dönemin ardından amacıma ulaşamamam ve Volkan Konak tabiriyle “elümüze verdiler” moduna girmemle 2012-2013’den elimizde kalan onlarca soru bankası dışında başka birşey olmadı.

Yakından tanıyanlar bileceklerdir ki,yıllardır bir hedefim var ve bunu tutturmak için ÖSYM’nin kapısına tekrardan dayanmak zorunda kaldım.ÖSYM’i çok sevdiğimden sanılmasın kurtulmak için elimden geleni yapıyorum,evlat olsa sevilmez kendileri.

http://instagram.com/p/eCRumJoi1R

Bu kısımda diyebileceğim şudur ki,seneye proficiency’de görüşürüz.

Peki 2013-2014’de ne yapacağım? Malum mezun olanlarımızın büyük problemlerinden biri zamanı doğru kullanmak; elimizde vakit gerçekten fazla görünse de boşlamaya çok müsait.Diyebileceğim şudur ki,tüm gün çalışmak imkansız bu yöntemi en fazla 1 hafta sürdürebilirsiniz sonra sizde sıkılacaksınız,bunun için kendinize bir uğraş edinin gidin haftada 1-2 gün spor,müzik,resim gibi aktivitelerle uğraşın şahsen öyle yapacağım.

workhardplayhard

Mesela haftanın 3 günü spora gideceğim ve imkanım olursa yepisyeni bir bisiklet alıp şehrin yine tozunu dumana katacağım,4 günde dershane var bence olur bu iş.

Bunlardan önemlisi çalıştığınız zaman tam çalışın,mesela dershanede işlenen dersi eve gelince konu anlatım videolarıyla pekiştirin hem siz yorulmazsınız hem daha hızlı dinlemiş ve kulağınıza yer etmiş olur.

Boş kaynaklarla uğraşmayın,bu önerim herkese hatta tüm insanlığa.Geçmiş birkaç yılın sınavlarına bakın ve olimpiyat sorularıyla uğraşmayın,mantığınızı geliştirin.Satranç oynayın.

Türkçe (paragraf,anlatım soruları – zaten sorunun çoğu oradan çıkıyor. -) yapamayanlara en bilindik tavsiye geliyor: Kitap okuyun.Ayrıca illa paragraf testi çözeceğim diyorsanız yine 2013’ün YGS Türkçe sorularına dikkatlice bakmanız önemle rica olunur.Bildiğim bir kaynak var ama Türkçe için buradan reklam yapmayı düşünmüyorum,öğrenmek isteyenler iletişebilirler.

Ayrıntılı ders ders öneri felan vermeyeceğim,kendimi kaptırdığımı farkettim.En iyisi siz deneyimleyerek keşfedin.

Sevgili,2013-2014 yılının 12. sınıfları değişen mevzuat felan fistanla işiniz daha da zorlaşmış gibi gözüküyor siz en iyisi sevgili felan yapmayın,ya da oturun ikinizde it gibi çalışın onu da mı ben söyliyeceğim.

Benim gibi hayvani yazamıyorsanız da özet felan çıkarın tekrar için sağlam bir yöntemdir:

http://instagram.com/p/eX7rLvoi5N/

Yine de sınavın bomboş bir olay olduğunu geçince anlıyorsunuz,cidden saçmalık.

2014 Terazi Burç Yorumu:

Astrologlardan fayda gelmeyecek bari kendi burcumun yorumunu yazayım dedim:

“2014 yılında yine sizi küçük süprizler ve tatlı kaçamaklar bekliyor,belki atların kulaklarına fısıldayabilirsiniz.Kıçınızı kaldırında işinize gücünüze bakın ne bileyim ders çalışın,adam olun adam.Venüs yine itin kıçına kaçmış durumda karşı cinsle fazla temas halinde bulunmayın,cenabet misiniz olum siz?Yine her yıl olduğu gibi tembelliğinizle dolu günler sizleri bekliyor,yatmaya devam.”

Bu yazıyı zaman su gibi akıp geçiyor yaa menvalinde bitirmek isterdim fakat onu başta yapmışım zaten,sizlere konumuza uygun bir Muse parçasıyla veda ediyorum,sağlıkla kalın.

Yazıda kullanmak istediğiniz materyalleri kullanmadan önce,Telif Zımbırtısı sayfasını okumanızı salık veririm.

Bir cevap yazın